Karaköy Makina’nın olağan ziyaretçileri için bir gizlilik politikası bulunmamaktadır 


Karaköy Makina.com’un genel bir gizlilik politikası veya kullanım şartları bulunmamaktadır. Ancak siteye üye olan kullanıcılar için bir “Üyelik Sözleşmesi” vardır. Bu nedenle Karaköy Makina’ya üye olan kullanıcılara ilişkin pratikler bu sözleşmede açıklansa da, üye olmadan (dolayısıyla bu sözleşmeyi kabul etmeden) Karaköy Makina servislerinden faydalananlara ilişkin bir bilgi bulunmamaktadır.


 Karaköy Makina, IP adresiniz ve site içerisinde ziyaret ettiğiniz sayfalara ilişkin bilgilerinizi toplar 


Karaköy Makina “kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunabilmek için” kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üyelerin kişisel bilgilerini kullanabilir. Bu çerçevede siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve IP adresi, siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan internet sitesinin adresi gibi birtakım bilgiler Karaköy Makina tarafından toplanabilir.


 Karaköy Makina Gizlilik Politikası, üçüncü kişi çerez kullanımı hakkında bilgi vermemektedir 


Karaköy Makina, üçüncü kişi çerez kullanımına ilişkin bilgi vermese de biz, Disconnect.me ile yaptığımız denemede Google ve Yandex’in internet sitesinde aktif halde olduğunu gözlemledik.


 Karaköy Makina, kişisel ve alışveriş bilgilerinizi reklam amaçlı kullanmakta ve iştiraki olan diğer şirketlerle de paylaşmaktadır 


Üyelik sözleşmesinde kural olarak “Karaköy Makina tüketiciden elde ettiği kişisel bilgi ve verileri gizli bir şekilde tutup üçüncü kişiler ile paylaşmaz” denmekte ve fakat devamında oldukça geniş bir liste yaparak bu durumlarda kişisel verilerinizin Karaköy Makina tarafından  kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğinizi söylemektedir. Aynı zamanda üyelerin, internet, telefon, SMS vb. iletişim kanalları aracılığıyla kendileriyle irtibata geçilmesine izin verdiği kabul edilmektedir.


 Verilerinin paylaşımını istemeyen ve reklam amaçlı iletişime izin vermeyen üye bu talebini müşteri hizmetlerine iletebilmektedir 


Üyeler yukarıdaki sözleme hükmü aksine bir bildirimde bulunabilirler. Eğer e-posta ve/veya SMS almaktan vazgeçmek isteniyorsa bunu site üzerindeki üye sayfasından yapmak mümkünken, veri paylaşım tercihlerinin değiştirilebilmesi için Karaköy Makina’nın müşteri hizmetlerine ulaşılması ve talebin bu şekilde iletilmesi gerekmektedir.


 Karaköy Makina mahkeme kararına gerek kalmaksızın verilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşabilir 


Karaköy Makina yasal gereklere uygun hareket etmek için kişisel verileri  paylaşabileceğini belirtmektedir. Ayrıca Karaköy Makina, çalışanlarının ve yöneticilerinin haklarını korumak ve savunmak için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde de verilerinizi açıklayabilir.


 Karaköy Makina kullanıcıları, üye olurken verdikleri yanlış bilgilerden kaynaklanacak tüm zararlardan sorumludurlar 


Kullanıcılar internet sitesine üye olurken verdikleri kişisel bilgilerin doğruluğunu taahhüt ederler ve bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle Karaköy Makina’nın uğrayacağı tüm zararları tazmin edeceklerini kabul ederler.


 Karaköy Makina, kullanıcı hesabınızı ve bilgilerinizi tek taraflı olarak silebilir 


Karaköy Makina tek taraflı olarak üyenin üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkını saklı tutmaktadır.


 Karaköy Makina, sözleşme değişiklikleri hakkında kullanıcılarını bilgilendirmemektedir 


Karaköy Makina, üyelik sözleşmesinin koşullarını “hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın” her zaman tek taraflı olarak değiştirebileceğini belirtmektedir. Sözleşmede, değiştirilen hükümlerin yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edeceği ifade edilmektedir.